خانه » آسانسور » اهمیت آهنکشی یا شاسی کشی آسانسور

اهمیت آهنکشی یا شاسی کشی آسانسور

لباس کار ایمن
لباس کار ایمن

وقتی با کارفرما صحبت از آهن کشی آسانسور می شود اولین سوالی که از شما می پرسد این است آیا جوشکار ما نمی تواند این کار را انجام دهد؟! اصلا چه لزومی دارد که شما چهارچوب آسانسور را نصب کنید؟ خودمان جوشکار داریم و اینکار را انجام می دهیم و …

در جواب اینگونه کارفرماها باید به عرض برسانم که اتفاقا یکی از مهمترین بخش های کاری ما همان آهنکشی آسانسور می باشد که اساس کار ما را تشکیل می دهد. زیرا ریل های آسانسور باید بر روی آهنکشی ما نصب شود و اگر اینکار با دقت فراوان همراه نباشد بعدا باعث پیچیدگی آهن کشی، ناشاقولی و در نهایت باعث ناشاقولی ریل ها می شود.
یک آهنکش باید به درجه ای از مهارت برسد که در آن ارتفاع بتواند به راحتی کار کند و علاوه بر جوشکاری ماهرانه از حوصله و صبر کافی برخوردار باشد. در بسیاری از مواقع به دلیل خستگی گروه فنی باید مواظب آنها بود. به این ترتیب که باید به آنها استراحت داد ( حتی بالاجبار ) ، از نظر تغذیه به آنها کمک شود چرا که در ساعات پایانی کار بدن آنها خالی می کند و با توجه به سنگینی کار و خستگی تنها به دنبال پایان رساندن کار هستند و از این بابت ممکن است حتی فرصت تهیه یک شام ساده را نداشته باشند!

آهنکشی در فصل سرما
تصور کنید که در یک روز سرد زمستانی همراه با وزش باد از شما بخواهند به ارتفاع ۲۰ متری یک ساختمان بروید و ساعتها در آنجا به کار کردن بپردازید! واقعا چه حسی به شما دست می دهد؟! مطمئن باشید هر لحظه آرزوی به پایان رسیدن آن روز را دارید!

پس گروه آهنکش باید در شرایط سخت این چنینی چند نکته را رعایت کند:
۱) لباس کار مناسب و گرم همراه با آزادی کامل
۲) کفش کار مناسب تا در برابر برق گرفتگی و لیز خوردن در امان باشد
۳) تغذیه به مراتب مناسب تر از فصول گرم سال
۴) به همراه داشتن نوشیدنی گرم و سرد زیرا به دلیل سرما ممکن است احساس تشنگی نکنند در حالی که بدنشان نیاز مبرم به آب دارد.
۵) تعداد حداقل ۳ نفر برای انجام پروژه ها تا سریعتر کار را به پایان برسانند

اما با توجه به این سختی ها چرا یک فرد باید چنین شغلی را انتخاب کند؟

مطمئن باشید هر شغلی سختی های خودش را دارد اما شخصی که شغل آهنکشی و ریلکشی آسانسور را انتخاب می کند بدون شک آینده مالی خوبی در انتظارش خواهد بود. زیرا به نسبت کارشان سریع انجام می شود و اگر بتوانند مدیریت مناسبی بر روی نیروی کار خود داشته باشند موفقیت شان دو چندان خواهد شد.

بخش فنی شرکت فرازجم کناره (استفاده از این مطلب با ذکر عنوان و لینک مستقیم مجاز می باشد)

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

چگونه یک سرویس کار آسانسور ماهر شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *