خانه » آسانسور » آسانسور گیرلس با برق تک فاز EMF

آسانسور گیرلس با برق تک فاز EMF

آسانسور گیرلس با برق تک فاز
آسانسور گیرلس با برق تک فاز

آسانسور گیرلس با برق تک فاز

آسانسور گیرلس لیپروکا (LiProKa Gearless Lift Motor) با فناوری حرکت سبز مناسب ظرفیتهای ۶ و ۸ و ۱۰ و ۱۳ نفره با حداقل مصرف انرژی و بدون استفاده از برق سه فاز، با استفاده از برق تکفاز پدیده ای جدید در صنعت آسانسور می باشد که برای اولین بار ابداع شده است.

فناوری حرکت سبز آسانسور (Green Motion Lift Technologies) حرکتی نوین در عرصه صنعت آسانسور می باشد. در دنیای مدرن قرن ۲۱، آسانسورها بخش مهمی از زندگی شهر نشینی به حساب می آیند، تردد در ساختمانهای بدون آسانسور، ناخوشایند و تقریباً غیر ممکن است، به طوریکه هم اکنون در ساختمانهای کوچک ۳ و ۴ طبقه نیز از آسانسور استفاده می شود.

موتور گیرلس تک فاز
موتور گیرلس تک فاز EMF

 در آغاز هزاره سوم، موضوع بحران انرژی و افزایش روز افزون قیمت حامل های انرژی، بحث بهبود راندمان و کاهش مصرف انرژی در لوازم خانگی بسیار ضروری بوده و آسانسور به عنوان یکی از پرمصرف ترین منابع انرژی در ساختمان نیز از این امر مستثنی نمی باشد. فناوری هایی که تا کنون جهت جلوگیری از اتلاف انرژی در آسانسورها بکار گرفته شده بعنوان یک دستاورد بسیار پر ارزش و گران قیمت مطرح بوده است.

با توجه به تعداد بسیار زیاد آسانسور در جهان، پتانسیل بسیار بزرگی برای ذخیره انرژی وجود دارد که می توان با مدیریت صحیح و پیدا نمودن راه حل های مناسب و ارزان قیمت، این انرژی قابل بازیافت را که تا کنون در یک فرآیند یک طرفه به وسیله مقاومت های خاصی به حرارت تبدیل شده و از بین می رفته را در قالب یک تکنولوژی جدید و مقرون به صرفه به بازار رقابتی عرضه نمود.

به جهت اهمیت چاره جویی کاهش مصرف انرژی، مسئولین و نهادهای زیربط در این عرصه نیز با اولویت خاص روی “پروژه کاهش مصرف انرژی” توجه زیادی نموده اند. این نهادها شامل:

  • “انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران” (IECS) 
  • “انجمن مدیریت سبز ایران”
  • “رئیس بنیاد جهانی انرژی” پروتکل همکاری مشترک در زمینه راهکارهای صرفه جویی انرژی را امضاء کردند.
  • آقای “ولفگانگ نیومن” رئیس بنیاد جهانی انرژی معتقد است، “صرفه جویی در مصرف انرژی اولویت آینده بشریت می باشد“.
  •  سازمان ملل متحد نیز با توجه ویژه به صرفه جویی انرژی، سال ۲۰۱۲ را سال انرژی پایدار نامیده بود. 

با توجه به محدود بودن منابع و اهمیت صرفه جویی انرژی، طراحان و دست اندرکاران صنعت ساختمان بعلت پیوند ناگسستنی ساختمان با صنعت آسانسور، همیشه به فکر راهکاری هستند که از مصرف انرژی آسانسورها کاسته شود،در این بین خبر راه انداری سیستمی که، مصرف انرژی را به شدت کاهش داده و آسانسور با برق تکفاز معمولی ساختمان کار می کند،باعث شگفتی و تعجب همگان شده است.

این سیستم و تکنولوژی جدید، که نمونه آن برای اولین بار در نمایشگاه بین المللی تهران “توسط گروه پارلیفت” (Paar Lift Group) رونمایی شده، در “یک آسانسور شش نفره”، فقط معادل مصرف یک سشوار معمولی به انرژی برق نیاز دارد، و در صورت قطع برق شبکه سراسری، این آسانسور قادر است تا ۲۰۰ استارت بدون نیاز به برق شهر ساعتها کار کند و قطع برق شبکه هیچگونه مانعی برای ادامه حرکت آسانسور نخواهد بود.

از دیگر نکات جالب “فناوری حرکت سبز آسانسور” امکان برنامه ریزی در زمان اوج مصرف انرژی شبکه برق شهر می باشد. لذا با توجه باینکه کنتورهای برق هوشمند جدید، در ساعات اوج مصرف (ساعات پیک) برق مصرفی به صورت تصاعدی محاسبه می شود، این آسانسور قادر است در این ساعات، بدون نیاز به برق شبکه با بهره گیری از انرژی ذخیره شده در “پک باطری” بکار خود ادامه داده و پس از ساعات پیک مصرف مجددا” به شبکه برق شهری متصل شود.

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

چگونه یک سرویس کار آسانسور ماهر شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *