خانه » اخبار دنیای آسانسور » گلایه دانشگاه آسانسور از عدم اجرای یک مصوبه

گلایه دانشگاه آسانسور از عدم اجرای یک مصوبه

قانون مصوب مجلس مبنی بر بازرسی ادواری هر ساله از آسانسورها اجرا نمی‌شود.

روزبه مدیر عبدالهیانی ـ رییس دانشگاه آسانسور ـ در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: طبق قانون مصوب مجلس و موسسه استاندارد، آسانسورهای نصب شده در بازه‌های زمانی یکساله باید تست ایمنی شوند که به دلیل عدم ضمانت اجرایی، این قانون اجرا نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر طبق قانون باید دو بازرسی اولیه و ادواری در خصوص آسانسورها اعمال شود، خاطرنشان کرد: در بازرسی اولیه، هنگام نصب آسانسور در ساختمان باید تاییدیه ایمنی آن از یکی از شرکت‌های بازرسی آسانسور اخذ شود.

وی افزود: قانون بازرسی اولیه آسانسور به دلیل داشتن ضمانت اجرایی و این مساله که صدور پایان کار ساختمان منوط به ارائه تاییدیه کیفی آسانسور است اجرا می‌شود اما قانون بازرسی ادواری فاقد ضمانت اجرایی است.

وی ادامه داد: به همین دلیل بیشتر حوادثی که اتفاق می‌افتد مربوط به یکسال پس از نصب آسانسورهایی است که به دلیل عدم ضمانت اجرایی، قانون بازرسی ادواری یکساله‌ آن‌ها اجرا نشده است.

او تصریح کرد: برای رفع این مشکل باید ضمانت اجرایی برای الزام ساکنان ساختمان‌ها به رعایت قانون بازرسی ادواری یکساله اندیشیده شود؛ مانند کشورهایی دیگر که با پیش‌بینی جرایم مالی و غیره، ضمانت اجرایی لازم برای اجرای قانون را فراهم کرده‌اند.

منبع: ایسنا – خبرگزاری دانشجویان

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

پیش بینی آسانسور برای ساختمانهای بیش از یک طبقه

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مناسب‌سازی در طراحی معابر عمومی و شهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *