خانه » آسانسور » متفاوت ترین آسانسورهای جهان

متفاوت ترین آسانسورهای جهان

آسانسور با یک قرن قدمت

سوار متفاوت‌ترین آسانسورهای جهان شوید

مناظر طبیعی یا اماکن تاریخی یا ساختمان‌های مدرن؛ این‌ها بیشترین جاذبه‌های گردشگری جهان را تشکیل می‌دهند اما گاهی برخی چیزهایی که فکرش را هم نمی‌کنید می‌تواند یک جاذبه گردشگری باشد، برای مثال یک آسانسور..

 
آسانسور مورد توجه جهانگردان

آسانسور به‌عنوان جاذبه گردشگری؟ یعنی می‌شود تصور کرد که کلی راه برویم تا فقط از یک آسانسور دیدن کنیم؟ بله، می‌شود، حتی می‌شود یک آسانسور جزو جاذبه‌های یک منطقه محسوب شود، باور ندارید؟ این مطلب را بخوانید.

اینجا طی مسیر، مهم است نه هدف

به‌طور معمول، سوار شدن بر یک آسانسور یعنی وارد یک اتاقک فلزی یا شیشه‌ای شوید، دکمه‌ای را بزنید و سپس انتظار بکشید، اما گاهی ممکن است آسانسورهای خاص حتی مهم‌تر از هدف شما باشند. درواقع گاهی آسانسورها خودشان جالب هستند نه رساندن شما از نقطه «الف» به نقطه «ب» این‌ها مواردی از این نمونه آسانسور هستند.
مثل چرخ و فلک‌های پرهیجان

فالکرک ویل، فالکرک، اسکاتلند

می‌توانید فکر کنید سوار آسانسوری شوید که مثل یک قایق در رودخانه خروشان، بالا و پایین شود؟ فکر نکنید چنین احساسی دیوانه‌تان خواهد کرد، اتفاقا برعکس، مطمئن باشید از این سواری لذت هم خواهید برد. این آسانسور در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده است و خیلی سریع به یکی از جاذبه‌های توریستی منطقه بدل شد. تونل‌های مشهور فالکرک ۷۰ سال قبل افتتاح شده‌اند اما تفاوت سطح میان آن‌ ۲برای بازدید‌کننده‌ها سخت بود اما تاسیس این آسانسور جدید کار توریست‌ها را راحت کرد. حالا بازدیدکننده‌ها طی ۵۰دقیقه هم از ۲ کانال بازدید می‌کنند و هم ۲بار سوار این آسانسورهای چرخان و معلق می‌شوند. در زمان سواری با این آسانسورها شما می‌توانید چندکیلومتر چشم‌انداز فوق‌العاده را ببینید.

چگونه سوار آسانسور شوید: این منطقه بسیار محبوب است و برای همین بهتر است قبل از رفتن به آنجا حتما به وسیله اینترنت یا تلفن برای خودتان بلیت رزرو کنید.

شرکت فرازجم کناره

اژدها در انتظار شماست

آسانسور مرکزتجاری آیلند، نیویورک

در مورد اکثریت آسانسورهای این فهرست، زیبایی، جالب بودن و چشم‌اندازهای فوق‌العاده خارج آسانسور عامل انتخاب است اما در مورد این آسانسور خاص مسئله درون اتاقک آسانسور است. اگرچه این ساختمان یک ساختمان کلاسیک اداری است اما آسانسور آن کاملا متفاوت است. وقتی در این آسانسور باز می‌شود ناگهان غافلگیر می‌شوید زیرا یک اژدهای خشمگین در انتظار شماست. درواقع نقاشی داخل این آسانسور و بهره‌گیری از ترکیب تصویری سه‌بعدی، فضایی خاص و تاثیرگذار ساخته است که یادآور فیلم‌های پر از جلوه‌های ویژه است. به هرحال تا به این نقاشی توجه کنید احتمالا به مقصد رسیده‌اید زیرا این آسانسور فقط ۸ طبقه را طی می‌کند.

چگونه سوار آسانسور شوید‌: در خیابان سی‌و‌یک نیویورک، این ساختمان مشهور است. خیلی راحت به‌عنوان یک مراجعه‌کننده به یکی از شرکت‌های واقع در ساختمان می‌توانید وارد آسانسور شوید و یک بار با آن بالا بروید و پایین بیایید.

آسانسوری در دل طبیعت

صعود از تپه در صد ثانیه

آسانسور بی‌لانگ، هوان، چین

آسانسور مشهور بی‌لانگ در پارک حفاظت شده ژانگ ژیایی در هوان واقع است. شما در دل مناظر طبیعی یک آسانسور فوق‌العاده پیدا می‌کنید که چشم‌انداز بی‌نظیری دارد. با مهندسی عالی این آسانسور شیشه‌ای شما را از سطح زمین تا بالای تپه‌ای به ارتفاع ۴۵۰ متر بالا می‌برد و شما می‌توانید از بالا به فضای سبز زیبای زیردست خود نگاه کنید. طی این ارتفاع چیزی حدود ۲دقیقه به طول می‌انجامد اما هستند کسانی که چندبار از این آسانسور استفاده می‌کنند. البته این را یادتان باشد وقتی از آسانسور پیاده شدید، در دل جنگلی قرار دارید که حتما باید زیبایی‌های آن را ببینید.

چگونه سوار آسانسور شوید: بازدید از پارک ملی ژانگ ژیایی برای عموم آزاد است اما حتما قبل از سفر به این منطقه از وضعیت آب و هوا مطلع شوید.

شرکت فرازجم کناره

کج بالا بروید

آسانسـور لاکســراینکلینیتور/ لاس‌وگاس/ نوادا
شاید نشود این بالابر را یک آسانسور نامید؛ درواقع این بالابر که خیلی‌ها آن را موشک می‌نامند با یک زاویه ۳۹درجه‌ای نسبت به زمین قرار دارد. این آسانسور ارتفاع خیلی زیادی را طی نمی‌کند (درواقع این آسانسور فقط ۳۰طبقه بالا می‌رود) اما شکل و حالت خاص این آسانسور آن را متفاوت کرده است. البته طی بالارفتن از این آسانسور می‌توانید از نمای هرم‌مانند هتل و رقص نور و رنگ در اطراف‌تان لذت ببرید.

چگونه سوار آسانسور شوید: تنها مهمانان و کسانی که در هتل لاکسر اتاق رزرو کرده‌اند می‌توانند از این آسانسور استفاده کنند. برای همین تنها راه استفاده از این آسانسور این است که یکی از ۴هزار و ۴۰۰ اتاق این هتل را رزرو کنید. اگر این کار را کردید حتما در شب که شهر پر از نور است سوار آسانسور شوید.

شرکت فرازجم کناره

در دل اقیانوس بالا بروید

آکوادام، برلین، آلمان

در مرکز لابی‌ هتل بلاراداسیون برلین، یک آسانسور کاملا متفاوت قرار دارد. البته این هتل آسانسورهای دیگری هم دارد اما تقریبا تمام مراجعان به هتل ترجیح می‌دهند که از آکوادام استفاده کنند. این آسانسور درواقع اتاقکی است که در داخل یک آکواریوم (یا بهتر بگوییم یک استخر، قرار گرفته است که طی سفر با این آسانسور، شما در داخل این محفظه ۴۰متری بالا می‌روید و می‌توانید کاملا احساس غواصی در دل اقیانوس را داشته باشید. براساس گفته‌های مسئولان این آکواریوم حدود یکصد گونه از جانوران دریایی در این آکواریوم نگهداری می‌شوند. شمشیرماهی، ماهی طلایی، حلقه حلزونی و لجن‌خوارهای بزرگ برخی از گونه‌های جالب داخل این استخر هستند. بیش از یک میلیون لیتر آب داخل این آکواریوم است و شما می‌توانید خیال‌تان راحت باشد که طی این سفر غرق نخواهید شد.

چگونه سوار آسانسور شوید: در این هتل می‌توانید با پرداخت پول ورودی سوار این آسانسور شوید اما اگر وارد آن شدید حتما از بخش «زندگی دریایی»‌که درواقع یک موزه دریایی است هم بازدید کنید.

شرکت فرازجم کنارهشرکت فرازجم کناره

۴۰ثانیه‌ای به اوج برسید

آسانسور برج آسمان، اوکلند، نیوزلند

نمای فوقانی این برج در ارتفاع این برج در ارتفاع ۲۷۰متری واقعا شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد اما مطمئن باشید طی سفر ۴۰ثانیه‌ای با آسانسور شیشه‌ای این برج لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد. این آسانسور شیشه‌ای از ۳طرف چشم‌انداز زیبایی دارد، هم می‌توانید نماهای شهری را ببینید هم مناطق طبیعی اطراف شهر را، البته اگر بتوانید چشم‌های‌تان را از اطراف بگیرید و به زمین نگاه کنید آن‌وقت از سرعت بالارفتن آسانسور احتمالا وحشت‌زده خواهید شد.

چگونه سوار آسانسور شوید: از بسیاری از نقاط اوکلند اتوبوس‌های رایگان در دسترس هستند که شما را به برج آسمان می‌برند. شما با پرداختن پول ورودیه به برج می‌توانید چندبار سوار آسانسور شوید.

شرکت فرازجم کناره

طراحی داخلی… در یک آسانسور

گت اوی آرچ، سنت لوئیز، میسوری

ویژگی این آسانسور محل قرارگرفتن آن است. درواقع این آسانسور در داخل بلندترین مجسمه یادبود در کل جهان واقع است. طراحی فوق‌العاده این آسانسور توسط اروسارینن، طراح مشهور فنلاندی انجام گرفته است. درهای این آسانسور شیشه‌ای هستند و طراحی داخلی آن فوق‌العاده است. شما در نقطه اوج این آسانسور می‌توانید از ارتفاع بیش از ۲۰۰متری به پایین و مناظر اطراف نگاه کنید. طی این مسافت حدود ۴دقیقه طول می‌کشد اما مطمئن باشید از این ۴دقیقه لذت خواهید برد.

چگونه سوار آسانسور شوید: هروقت به این مرکز مراجعه کنید با صفی از افراد که برای خرید بلیت ایستاده‌اند روبه‌رو می‌شوید اما یادتان باشد، بهترین کار این است که به صورت آنلاین از قبل بلیت خودتان را رزرو کنید.

شرکت فرازجم کناره

آسانسور صدساله

آسانسور هامشاوند لیفت/ دریاچه لوکرن/ سوئیس

شکل ظاهری این آسانسور شبیه یک موشک است که آسمان را هدف گرفته است. جالب است بدانید این آسانسور اولین‌بار در سال ۱۹۰۵ افتتاح شد و از همان زمان کسانی که دوست داشتند از دریاچه لوکرن و تپه مشرف بر آن در دامنه آلپ لذت ببرند از آن استفاده می‌کنند. این آسانسور البته طی زمانی مورد بازسازی قرار گرفته اما اسکلت اصلی آن حفظ شده است. در حال حاضر این آسانسور ۲۲۵ متر ارتفاع دارد و این مسافت را در ۵۰ثانیه طی می‌کند. این آسانسور در واقع بلندترین آسانسور در محل‌های طبیعی در کل اروپاست. یادتان باشد سریع‌ترین اتومبیل‌ها این مسافت را در ۵۰ثانیه طی می‌کنند اما وقتی شما سوار این آسانسور هستید این حرکت سریع را متوجه نخواهید شد.

چگونه سوار این آسانسور شوید: یادتان باشد در ماه‌های زمستان این آسانسور تعطیل است، درواقع بهتر است که فقط در ماه‌های تابستان به این منطقه سفر کنید تا از تمام زیبایی‌های پیرامون آن لذت ببرید. پیشنهاد ما این است که کاری کنید که غروب آفتاب را در این منطقه تماشا کنید تا از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید.

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

چگونه یک سرویس کار آسانسور ماهر شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *