خانه » درب اتوماتیک » درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای
درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای مدل swing

این سیستم بر روی درب های موجود در ساختمان قابل نصب می باشد که به صورت یک لنگه و دو لنگه بازشو به صورت اتوماتیک باز و بسته می شود و به وسیله چشم الکترونیکی و با دستگاه کارت خوان فرمان می گیرد. این نوع از دربها ،که هم در محیطهای داخلی وهم درمحیطهای خارجی استفاده می شوند، می توانند برای بسیاری از انواع درب ها مناسب باشند و با محیطهای متفاوت سازگاری یابند . اپراتورهای ما هم برای نصب دربهای جدید و هم بر روی دربهای قدیمی قابل نصب و ایده ال است.

انواع مصرف درب اتوماتیک شیشه ای کشویی 

۱ـ امنیتی: مانند دربهای اتوماتیک مراکز نظامی و مکانهای خاص همانند درب های اتوماتیک آزمایشگاه ها و آشیانه پرواز.
۲ـ رفاهی: مانند دربهای اتوماتیک پارکینگ منازل، درب های اتوماتیک بیمارستان ها و غیره …
۳ـ مصرف انرژی: مانند دربهای اتوماتیک هتلها، درب های اتوماتیک فروشگاه ها.
۴ـ بهداشتی: مانند دربهای اتوماتیک اتاق عمل و برخی آزمایشگاهها.
۵ـ سرعت بخشیدن: مانند درب های اتوماتیک مکانهای صنعتی.
۶ـ جایگزین نیروی انسانی

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

هنگامی که فضای داخلی درالویت باشد، این درب بهترین طرح پیشنهادی است .درب های گردان پروشات در مدلهای دو ، سه و چهار باله تهیه می شوند و ضمن فراهم آوردن یک نمای تاثیر گذار به نحو موثری هوای داخل و خارج ساختمان را از هم مجزا می سازند . این دربهای اتوماتیک از گرانترین و با پرستیژ انوع دربهای اتوماتیک می باشند و معمولا ورودی مراکز خرید بزرگ ,سازمانهای بسیار معتبر دولتی و خصوصی نصب می گردند . دربهای گردان یا ریولوینگ که یکی از محصولات لوکس درب اتوماتیک است معمولا بر اساس معماری محیط یا گرایشات خریداران که بر جنبه های پرستیژی بودن و صرفه جوئی در مصرف انرژی تاکید بیشتری دارند مورد انتخاب قرار می گیرند . مکانیزم عملکرد این دستگاه بر اساس گردش باله های متحرک بر حول محور خود استوار می باشد . و بر اساس بررسی ها یکی موثرترین دربهای در جلو گیری اتلاف مصرف انرژی می باشند . این دربها در نوع سایز بزرگ که شامل ۲باله با یک درب اتوماتیک کشوئی اتوماتیک در داخل آن می باشد , درب های ریولوینگ ۳ باله و ۴ باله قابل عرضه می باشد. نکته جالب در مورد این درب ها این است که امکان نصب مجموعه موتور و قسمت محرکه در بخش بالایی در شکل عمومی آن و در کف زمین در موارد خاص امکان پذیر می باشد. در مورد سازه این درب ها نیز امکان ارائه سازه تمام شیشه ای یا ترکیب شیشه با آلومینیوم و استیل نیز میسر است. در این مجموعه دربها مسئله ایمنی و امنیت عابرین و استفاده کنندگان یکی از مولفه های بسیار مهم است . مجموعه موتور و گیر بکس این دربها از انواع موتورهای قدرتمند می باشد و دربها با سرعت و قدرت حول محور خود در حرکت هستند و اگر فاکتور های ایمنی بر باله ها و ورودی درب پیش بینی نگردند می تواند مبدل به وسیله های خطرناک برای آسیب رساندن به عابرین مخصوصا کودکان و افراد سالخورده باشد . در خرید این دربها عواملی که باید مورد توجه قرار گیرند علاوه بر زیبائی ظاهری نوع تکنولوژی مورد استفاده در سیستم مکانیکی و الکترونیکی و همچنین درجه بهره گیری از استانداردهای ایمنی می باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی

هنوز بعضی تصور می‌کنند استفاده از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای نوعی تجمل است حال آنکه در مقایسه با فواید بسیاری که این سیستم‌ها دارند تجملی نداشته اما برازنده و زیبا است. شاید بزرگترین منفعت استفاده از درب‌های اتوماتیک این باشد که دسترسی و ورود و خروج راحت را برای همه فراهم می‌کند و در واقع نوعی خوش‌آمدگویی به مراجعه کنندگان در بدو ورود به ساختمان است. بسیاری از افراد ناتوان، مسن و معلولین مشکلاتی را که استفاده از درب‌های دستی سنتی برای آنها ایجاد می‌کند بخوبی تجربه کرده‌اند زیرا استفاده از این درب‌ها معمولا سعی و تلاش و توان بدنی خاصی را می‌طلبد.

درب اتوماتیک شیشه ای

درب‌هایی معمولی بدلیل طراحی و ساخت یا مواد مورد استفاده در آن یا حتی در نحوه دسترسی ، برای ورود، افراد مشکلاتی را برای عبور کنندگان فراهم می‌کند. اغلب درب‌های موجود و مرسوم با قطعات سخت افزاری مصرفی و طراحی ‌هایی انجام شده که برای افرادی با توانایی‌های معمولی مفید است درحالیکه می‌تواند دشواری‌هایی را برای معلولین و افراد مسن فراهم نماید. جایگزین کردن درب‌های دستی معمولی با درب‌های اتوماتیک این امکان را فراهم می‌کند که باز و بسته شدن درب بدون نیاز به استفاده از نیروی فیزیکی افراد فراهم گردد.

دیوار اتوماتیک شیشه ای

این سیستمها علاوه بر آزادی در طراحی از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی هم دارای مزایای زیر است: -این درب‌ها دوست دار محیط زیست هستند بخاطره استفاده بهینه از مواد و انرژی ‚ صرفه جویی در مصرف انرژی برودتی – حرارتی تا حد ۳۵ تا ۵۰ درصد در سال و همچنین برای ورودی های پر تردد جهت کنترل دماوگرد وغبارمناسب است. -سهولت در تردد یکی دیگر از مزایای این درب‌هاست که امکان رفت و آمد را تسهیل می‌کند. -امکان استفاده از حداکثر فضای موجود و تولید بر اساس اندازه محل مورد استفاده نیز از دیگر مزایای این درب‌هاست. -بهره مندی از امکانات و خدمات ویژه جهت مکان های خاص مانند بیمارستان ها ، درمانگاه ها ، مراکز توانبخشی و معلولین یک ویژگی برجسته درب‌های اتوماتیک است. -کیفیت و دقت بسیار بالا به دلیل بهره‌گیری از طراحی‌های جدید و مدرن و مواد اولیه با کیفیت حاصل می‌گردد. -زیبایی بخشیدن به نمای ورودی ساختمان. -قابلیت تنظیم سرعت بازو بسته شدن درب بنا بر نیاز ترافیک محل و نوع مراجعین و هم‌چنین فصول سال یا حتی ساعت‌های شبانه‌روز از دیگر ویژگی‌های منحصر‌بفرد این درب‌هاست. -مجهز بودن به قفل الکترومکانیکی از حیث افزودن امنیت دارای اهمیت حیاتی است. -نصب و تنظیم سریع و آسان این درب‌ها برای مواقعی که نیاز به تعمیرات و تنظیم درب‌ها وجود دارد از مزایای دیگر این درب‌ها می‌باشد.

دربهای اتوماتیک شیشه ای لولایی

این دربهای اتوماتیک معمولا علاوه بر دربهای جدیدبر روی دربهای موجود و با نصب یک بازو و مجموعه مکانیزم به صورت اتوماتیک عرضه می گردند. در مورد دربهای اتوماتیک Swingیا لولائی نیز عامل اصلی انتخاب نوع دستگاه وزن لنگه درب همراه با تردد روزانه می باشد که مشخص می کند چه نوع دستگاه باید انتخاب گردد. حسن بزرگ دربهای لولائی امکان نصب آن را بر روی دربهای موجود و قیمت نسبتا مناسب آن می باشد و عیب مهم این دربهای اتوماتیک نیز این است که برای مکانهای که دارای تردد بسیار بالا است مناسب نمی باشد دربهای لولائی Swing معمولا برای ورود راهروها و کریدورها و مکانهائی عرض پاشو بسیار محدود است یکی از گزینه های مناسب است.

دیوار اتوماتیک کشویی

این دربها معمولا جهت درب ورودی اماکن عمومی یا محل های تردد افراد نصب می گردد. مصرف کنندگان عمده این دربها فرودگاهها، ادارات وسازمانهای دولتی مراکزی مانند: بیمارستانها، هتل ها … میباشد. برای خرید درب اتوماتیک شیشه ای مانند هر دستگاه دیگر باید براساس نیازهای خود اقدام به تهیه وخرید درب اتوماتیک نمایید.

دربهای اتوماتیک شیشه ای مخصوص عابرین در نزد شرکتهای مهم تولید کننده در ۳ کلاس یا level عمده تولید می گردد

۱ـ کلاسa : دربهایی برای ترافیک و تردد بالا یا heavy daty

۲ـ کلاس b : دربهایی برای ترافیک معمولی و مدرن

۳ـ کلاس c : دربهای اتوماتیک برای محل های کم تردد

البته یکی از پارامترها و عوامل مهم در مورد دربهای اتوماتیک کشوئی وزن هر لنگه متحرک درب اتوماتیک میباشد که میتواند تأثیر مستقیم در انتخاب کلاس درب انتخابی داشته باشد. زیرا با سبک و سنگین شدن وزن هر لنگه متحرک درب محصول انتخابی می تواند در بین ۳ سطح یا گروه انواع دربها تغییر مکان بدهد. مثلا اگر وزن یک لنگه درب یا شیشه و فریم حدود ۱۲۰کیلوگرم باشد. حتما لازم است درب انتخابی دارای قدرت و توان بالایی باشد تا بتواند برای دفعات متعدد با سرعت مورد نیاز و برای مدتهای طولانی باز و بسته شود. در حالیکه اگر وزن یک لنگه درب همراه با شیشه و فریم مثلا حدود ۵۰ کیلو گرم باشد و محل مورد استفاده درب یک مکان با ترافیک معمولی مثلا ۵۰۰ بار تردد در شبانه روز باشد نیاز به استفاده از دربهای Heav duty که معمولا دارای قیمت بالائی نیز می باشند نخواهد بود. لازم به ذکر است بطور معمول وزن هر متر مربع شیشه سکوریت ۱۰ میلیمتر ۲۵ کیلو گرم و وزن هز لنگه و فریم آلومینیوم معمولی حدود ۱۰ کیلو گرم محاسبه می گردد.

درب اتوماتیک کشویی (اتوبوسی ـ folding ـ تاشو ـ آکاردئونی)

این مدل از درب اتوماتیک مختص مکانهایی می باشد که عرض دهنه درب کم می باشد ولی نیاز به بازشویی به اندازه کل دهنه می باشد.

دربهای اتوماتیک کشویی و تلسکوپی

دربهای اتوماتیک کشوئی شامل دربهای اتوماتیک کشوئی معمولی که دارای بیشترین موارد مصرف هستند و معمولا دارای ۲ لنگه متحرک و ۲ لنگه ثابت می باشند البته این دربها با یک لنگه متحرک و یا بدون لنگه ثابت نیز قابل ارائه هستند. این دربها در اشکال تلسکوپیک نیز قابل اجرا هستند که شامل ۴ لنگه متحرک و ۲ لنگه ثابت می باشند و معمولا در مکانهائی که دستیابی به حداکثر عرض باز شو دهانه مورد نیاز می باشد مورد بهره برداری قرار می گیرد با بهره گیری از دربهای اتوماتیک تلسکوپی دستیابی به تقریبا ۳/۲عرض باز شو میسر می گردد.

دربهای فولدینگ یا اتوبوسی

این دربها معمولا برای ورودی های کم عرض و محل هائی که دارای محدودیت عرض باز شوی می باشند. بسیار مناسب است این دربها نیز به نسبت از انواع دربهای گران قیمت محسوب می گردند.این درب ها دارای سیستم مکانیکی و الکترونیکی خاصی می باشند که با تقسیم عرض ورودی به ۴ قسمت امکان بهره برداری از بیش از ۹۵% عرض ورودی با نصب این درب ها امکان پذیر میگردد.تنها عیب این نوع دربها این است که آنها را بایستی حداکثر در دهانه های ۲٫۵ متری نصب نمود.

درب اتوماتیک شیشه ای چرخشی

عملکرد این سیستم که معمولا به صورت سه باله و چهار باله مورد استفاده قرار میگیرد با قرار گرفتن فرد در زاویه دید چشم الکترونیکی شروع به چرخیدن و با حرکت عابر می چرخد و با مکث عابر مکث میکند و از سیستم ایمنی بالایی برخوردار میباشد. این امر توسط سنسورها که در لت ثابت و متحرک و سقف نصب میگردد تامین میشود.
موارداستفاده:
هتل ها، بانکها، فرودگاه ها، بیمارستان ها، مراکز عمومی، اماکن تفریحی، اماکن دولتی

درب اتوماتیک شیشه ای آکاردئونی

دربهای آکاردئوئی در مکانهایی که فضای ورودی کمی دارند انتخابی مناسب است که ورودی سریع و آسان را ممکن می کند، این دربها برای ساختمانهایی که ورودی باریکی دارند ایده آلند، و بهترین انتخاب برای رستورانها، هتلها، ساختمانهای تجاری، بیمارستانها، خانه سالمندان و همینطور دفاتر و ساختمانهای شخصی محسوب میشود.

درب اتوماتیک شیشه ای مثلثی

این مدل به صورت کشویی مثلثی باز و بسته می شود و جهت مکان هایی که دارای نمای خاص و زاویه مهندسی می باشد مورد استفاده قرار می گیرد و این سیستم از تابش مستقیم و شدید نور به داخل جلوگیری می کند. به نسبت درب های کشویی فضای کمتری را اشغال و عرض بازشوی آن نیز بیشتر از دربهای کشویی ساده است.

ویژگی های درب اتوماتیک شیشه ای

• نهایت راحتی در شرایط ترافیک ترددی بالا
• حفاظت موثر در برابر سوز
• قفل و حفاظ شبانه
• گوناگونی در اپراتورهای موجود
• سطح بالای انعطاف پذیری در طراجی همراه با روکش‌های مختلف و گوناگونی شیشه‌های بکار رفته به منظور بهبود نمای ظاهری

در اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ

سیستم‌های دیوارهای کشویی اتوماتیک برای قسمت بندی فضاهای بزرگ و ارائه ظاهری با وجه مناسب می‌باشند. این سیستم‌ها را می‌توان با نقشه‌های مختلف و طیف گسترده‌ای از شرایط ساختمانی تطبیق داد. زیبایی ظاهری و سخت افزارهای پیشرفته تضمین می‌کنند که شما به ظاهر مورد علاقه خود دست یابید. با فریم های گوناگون موجود می‌توانید ورودی‌های منحصر بفردی را طراحی کنید. انتخاب پانل‌های شیشه‌ای صاف یا خم امکانات نامحدود طراحی را برای شما فراهم می‌سازد. این تکنولوژی قابل اعتماد با مدل‌های موجود در بازار حداکثر رقابت را می‌کند و درعین حال امکانات قابل انتخاب برنامه پانلهای کشویی خم یا صاف بی نهایت می‌باشد.
از جمله اهدافی که می توان با استفاده از درب های اتوماتیک به آن رسید ایجاد امکانات ساده در عبور از انواع ورودیهای ساختمان اعم از پرتردد به نحوی که ضمن صرفه جویی در مصرف انرژی گرمایشی وسرمایشی محیطهای داخلی بتواند تسهیلات لازمه کنترلی و عبوری را به همراه داشته باشد.

درب اتوماتیک شیشه ای قوسی اتوماتیک

دربهای فوق به صورت منحنی با شیشه های خم وتزئینات مربوط،کمک زیادی به زیبایی دید بصری ساختمان می نماید.در صورت استفاده از دو سیستم نیم دایره مکمل می توان سیستم تمام گردی با دو ورودی طراحی نمود که برای کنترل ایزولاسیون هوا می تواندنقش بسزایی ایفا نماید.

محاسن دربهای اتوماتیک

۱ـ بهترین پیام خوش آمدگویی به مراجعه کنندگان در لحظه ورود به ساختمان
۲ـ بهره مندی از نمای زیبا ومدرن
۳ـ اشغال کمترین فضا در ساختمان ها
۴ـ صرفه جویی دزر مصرف انرژی
۵ـ سهولت در تردد افراد
۶ـ تنوع در طراحی محصولات جهت استفاده در مکانهای مختلف
۷ـ همگام باتکنولوژی روز دنیا

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *