خانه » آسانسور » جعبه رویزیون آسانسور و codec car

جعبه رویزیون آسانسور و codec car

معمولا وقتی آسانسور در حال نصب می باشد، یا وقتی که سرویسکار یا تعمیر کار برای انجام خدمات یا تعمیرات از طریق ایستادن بر روی سقف کابین، قصد انجام فعالیتی را داشته باشد عملکرد “جعبه رویزیون آسانسور“معنی پیدا می کند.

جعبه رویزیون آسانسور“مسئولیت ارتباط اتصالات الکتریکی روی کابین به تابلو کنترل آسانسور را به عهده دارد که در درون آن برای این ارتباط ترمینالهایی نصب است که دارای لیبل یا برچسب مشخصات سیم های ورودی می باشد.
برای در اختیار گرفتن کلیه فرمانهای آسانسور، وقتی نصاب یا تعمیر کار یا سرویسکار بر روی کابین آسانسور مستقر می شود، ابتدا کلید مخصوص رویزیون را فعال می کند، در این زمان کلیه ارتباطات آسانسور شامل کلیدهای شستی های احضار داخل کابین و شستی های طبقات از مدار خارج شده (قطع می شود) و آسانسور فقط از طریق “سیستم رویزیون” فرمان می گیرد.
برای سهولت کار بعضی از کلیدهای اصلی معمولا” بر روی :جعبه رویزیون” نصب می شود که همیشه در دسترس باشد.کلیدهای:

  • کلید استپ
  • کلیدجهت بالا
  • کلید جهت پائین
  • کلید خارج شدن آسانسور از مدار سرویس دهی
  • کلید فعال شدن آسانسور و خارج شدن از مد رویزیون
  • کلید رروشنایی در بعضی از رویزیونها که روشنایی در آن تعبیه شده است به همراه پریز برق تلفن

سیستم CODE required Car آسانسورهای ویژه آسمانخراشها

برای کاهش مصرف کابل os یا همان تراولینگ کابل، و همچنین کاهش هزینه تامین کابل از سیستمی استفاده می شود که تعداد رشته سیمهای مصرفی کاهش پیدا می کند، در این روش اطلاعات مورد نیاز مربوط به نمایش دهنده های طبقات، شستی های احضار، توسط تعداد کمی سیم به کمک “فن آوری ارسال اطلاعات” توسط سریال انتقال داده می شود.

این روش که مدتی است توسط بعضی از سازندگان تابلو کنترل مورد استفاده قرار گرفته و در این سیستم می توان تعداد رشته سمیهای کابل را کاهش داد و از مصرف تعداد کابل زیاد جلوگیری نمود.

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

چگونه یک سرویس کار آسانسور ماهر شویم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *