خانه » اخبار دنیای آسانسور » حوادث » جان باختن بیش از 110 نفر در حوادث مربوط به سقوط آسانسور + گزارش تصویری

جان باختن بیش از 110 نفر در حوادث مربوط به سقوط آسانسور + گزارش تصویری

جان باختن بیش از ۱۱۰ نفر در حوادث مربوط به سقوط آسانسور + گزارش تصویری

علی اکبر ایلخانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما علت بالا بودن آمار مرگ و میر در آسانسورها را بی توجهی به نکات ایمنی در نصب این وسیله مورد نیاز ساختمان های بلندمرتبه و غیراستاندارد بودن ۷۰ درصد قطعات به کارگرفته شده در آسانسور دانست .
وی با اشاره به اینکه سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور مجوز برگزاری دوره های مهارتی را برای اتحادیه آسانسور صادر کرده است از افتتاح خانه مهارت آسانسور در این اتحادیه خبر داد و گفت: بزودی تمام نصاب ها و تعمیرکاران آسانسور تحت پوشش آموزش های فنی و حرفه ای قرار می گیرند .
ایلخانی از اینکه هیچ کدام از نصاب های آسانسور آموزش های فنی و حرفه ای را طی نکرده اند ابراز تاسف کرد و افزود: از این پس داشتن گواهینامه مهارت حرفه ای برای کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند ضروری است.
وی با بیان اینکه نصب آسانسور بر اساس قانون برعهده شرکت های طراحی و مونتاژ و تایید آن نیز منوط به داشتن مهر این شرکت هاست از فعالیت های غیرقانونی برخی از این شرکت ها پرده برداشت و گفت: ظاهرا در قراردادهای نصب آسانسور با پیمانکاران ساختمانی ، این نصاب ها هستند که همواره از شرکت های طراحی و مونتاژ پیشی می گیرند .
ایلخانی مهمترین فعالیت کنونی برخی از شرکت های طراحی و مونتاژ را فروش مهر به نصاب های آسانسور دانست و تاکید کرد : این رویه غیرقانونی است و وزارت صنعت معدن و تجارت نیز باید با آنها برخورد کند .
وی با اشاره به اینکه داشتن استاندارد برای نصاب در زمان پایان کار شهرداری مورد نیاز است، افزود : درشرایط کنونی نصاب اسانسور قرارداد می بندد جنس هم می خرد و زمانی که کار به مرحله پایانی می رسد با پرداخت مبلغی مهر را از شرکت های طراحی و مونتاژ خریداری می کند .
رئیس اتحادیه اسانسور از اینکه نظارت برعملکرد این شرکت ها هم اکنون برعهده سندیکاست و به صورت کامل دراختیار اتحادیه نیست انتقاد کرد و افزود : سندیکاها چون انجمن هستند نباید در کارهای صنفی و حقوقی دخالت کنند .
عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

ویدئوی آسانسور نصب شده اوتیس در سال 1954

در این ویدئوی جذاب می توانید قسمت های مختلف آسانسور نصب شده اوتیس از سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *