خانه » اخبار دنیای آسانسور » جاعلان گواهینامه استاندارد ایمنی آسانسور به دام افتادند

جاعلان گواهینامه استاندارد ایمنی آسانسور به دام افتادند

'جاعلان گواهینامه استاندارد ایمنی آسانسوربه گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل استاندارد مازندران، مسعود جوادی از رو شدن دست جاعلان گواهینامه استاندارد ایمنی آسانسور در سال‌جاری  توسط اداره‌کل استاندارد مازندران خبر داد.

وی اظهار کرد:

به‌دنبال گزارش‌ها و اعتراض‌های مردمی درباره بی‌کیفیتی آسانسورهای نصب شده و همچنین بعضا خرابی‌هایی به وجود آمده، علت ماجرا و اصالت گواهینامه‌های استاندارد صادره را بررسی کردیم که با گواهینامه‌های بازرسی آسانسور فاقد اعتبار و جعلی مواجه شدیم.

مدیرکل استاندارد مازندران تصریح کرد:

در راستای همین بررسی‌ها دو نفر از جاعلان گواهینامه استاندارد ایمنی آسانسور در شهرستان‌های ساری و بابلسر، شناسایی و به محاکم قضایی معرفی شدند.

جوادی مدیرکل استاندارد مازندران افزود:

آسانسور مشمول رعایت استاندارد اجباری است و این موضوع به تمام شهرداری‌های استان برای صدور پروانه پایان کار ساختمان‌ها ابلاغ شده است.

وی اظهار داشت:

براساس این ابلاغیه شهرداری‌ها از صدور پروانه پایان کار برای ساختمان‌های دارای آسانسور بدون اخذ تاییدیه ایمنی و گواهی استاندارد، خودداری می‌کنند.

جوادی تاکید کرد:

با توجه به اهمیت ایمنی آسانسورها و ارتقای کیفیت آنها، کارفرمایان و متقاضیان نصب آسانسور هنگام امضای قرارداد با شرکت‌های نصاب، باید از دارابودن پروانه واحد طراحی و مونتاژ آسانسور شرکت مذکور اطمینان حاصل کرده و صدور گواهی بازرسی استاندارد برای آسانسور را در قرارداد قید کنند.

مدیرکل استاندارد مازندران با بیان اینکه براساس الزامات استاندارد ملی و دستورالعمل‌های سازمان ملی استاندارد، گواهی ایمنی صادره شده توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت استاندارد یک سال اعتبار دارد و آسانسورهای در حال بهره‌برداری، باید تحت سرویس و نگهداری مستمر قرار بگیرند، گفت: ۷۳۳ گواهینامه بازرسی و تاییدیه ایمنی آسانسور در ۱۱ ماهه امسال در استان صادر شد.

*** شرکت آسانسور فرازجم کناره اولین شرکت دارای پروانه طراحی مونتاژ در شهرستان فریدونکنار میباشد.

در صفحه ارتباط با ما راه های ارتباطی با ما را در اختیار خواهید داشت.

افتخار ما ارائه خدمات مناسب به شما میباشد.

 

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

پیش بینی آسانسور برای ساختمانهای بیش از یک طبقه

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مناسب‌سازی در طراحی معابر عمومی و شهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *