خانه » آسانسور » انواع بالابر » بالابر حمام یا صندلی مخصوص حمام برای سالمندان

بالابر حمام یا صندلی مخصوص حمام برای سالمندان

نمی دانم راجع به شما هم صدق می کند یا خیر؟ اما برای خیلی ها هیچ چیز لذت بخش تر و ارامش بخش تر از این نیست که بعد از یک روز پر کار و پر از استرس با یک حمام گرفتن تمام خستگی ها و اضطرابها را از بدنشان بشویند…

تقریبا همه ما این حس را دوست داریم، اما همینطور که سنمان بالا می رود و به سمت پیری حرکت می کنیم و زمانی که قدرت تحرکمان کم میشود (یا به علت کهولت و یا خدای ناکرده یک بیماری و یا تصادف) حمام گرفتن کاری بس دشوار و دردناک به حساب خواهد آمد و دیگر به معنی یک تجربه شیرین و آرامش بخش برایمان نخواهد بود.

چاره چیست؟ آیا با وجود هزینه های بالا، بازسازی ساختار حمام برای بهبود در وضعیت دوش گرفتن منطقی است؟ خیر

ما در اینجا یک گزینه مقرون به صرفه و کارآمد را به شما معرفی می کنیم: بالابر حمام (آسانسور حمام)، اختراع ساده ای است که به محض اینکه با مزایا و عملکرد ان آشنا شوید برای تهیه آن به وجد خواهید امد.

بالابر حمام
بالابر حمام

برای بسیاری از افراد که شاید خیلی هم پیر نباشند و هنوز توان تحرک خود را حفظ کرده اند داخل شدن و خارج شدن از وان به علت ضعف در قسمت فوقانی بدن و یا بعلت آرتریت و یا کمر درد، کار دشواری است که این آسانسور حمام برای آنها کمک بزرگی بشمار می آید.

قابل ذکر است این بالابر، لزوما برای اشخاصی که از ویلچر استفاده می کنند نیست، بلکه کسانی که برای بالاکشیدن بدن خود از وان دچار مشکل می شوند بسیار کار آمد است.

علت دیگری که موجبات ساخت این دستگاه را فراهم کرد بر اساس بررسی مشکلات کسانی بود که خویشاوندانشان اکثرا در سفر هستند و می بایست تمام کارهای شخصی خود را بدون کمک و همراهی اطرافیان انجام دهند. همچنین افراد بازنسشته ای که خود تمایل به سفرکردن دارند اما برای حمام گرفتن نیازمند همراهی شخص دومی می باشند.

این صندلی یا بالابر حمام بسیار سبک است و چندان جا گیر نمی باشد وهمین امر موجب استقبال قابل توجهی از آن گردیده است. این بالابر از دو طریق انرژی مورد نیاز خود را تامین می کند:

  • آنهایی که با باطری کار می کنند (باطری در قسمت خارجی وان قرار می گیرد).
  • آنهایی که با باد کار می کنند و از سیستم هیدرولیک بهره می گیرند.

استفاده از هر دو روش بسیار ساده است و به راحتی با فشار دادن دکمه ها عمل می کنند. رایجترین مدل این دستگاه با پشت قائم است البته مدلهای بالدار و مدل خوابیده نیز طرفداران خود را دارند.

لبه های مدل بالدار به وان متصل می شوند، ولی مدل خوابیده این امکان را به شما می دهد که به فاصله یک اینچ از کف وان دراز بکشید. برای بچه ها رکاب محافظ نیز دارد، این مدل گرانترین مدل این دستگاه می باشد.

عضویت در کانال تلگرام

درباره ی شرکت فرازجم کناره

اولین شرکت ارائه دهنده آموزش عملی و حرفه ای آسانسور در شمال کشور

همچنین ببینید

آرمانشهر آسانسور دوچرخه

در این مقاله به بررسی استفاده از صنعت آسانسور به صورتی نوین جهت کمک به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *